To jest zaokrąglony prostokąt
To jest zaokrąglony prostokąt
Pablo Software Solutions
Szkoła Podstawowa
z oddziałami integracyjnymi
im. Janusza Korczaka
w Rudzie Bugaj
Strona główna
Historia szkoły
./integracja.html
./nauczyciele.html
./uczniowie.html
./samorzad.html
Rodziców
./administracja.html
./zajecia pozalekcyjne.html
./informacje.html
./aktualnosci.html
./autobus.html
./swietlica szkolna .html
./biblioteka.html
./zuchy.html
./podziekowanie.html
logo szkoły
 
IV Międzyszkolny Gminny Konkurs Ekologiczno - Przyrodniczy "Kochajmy przyrodę"
21 marca 2012 r. w naszej szkole odbył się IV Międzyszkolny Gminny Konkurs Ekologiczno - Przyrodniczy "Kochajmy przyrodę". W tym roku podtytuł konkursu brzmiał "Przyrodnicze rekordy i niezwykłości".
Konkurs tradycyjnie rozpoczął się od prezentacji zadania przedkonkursowego - zorganizowania konferencji prasowej, która zainteresowałaby zgromadzonych problemem ochrony zagrożonego wyginięciem gatunku.
Na szkolnym holu pojawił się znany podróżnik z filmem z wyprawy, podczas której odkrył siedlisko małpożera oraz grupa tubylców z Madagaskaru polująca na Palczaka madagaskarskiego.
Po zakończonej konferencji prasowej nadeszła pora na działania w terenie. Uczestnicy wyruszyli na trasę biegu terenowego. Zadania związane były z segregacją odpadów i ogólną wiedzą objętą programem przyrody szkoły podstawowej. Tradycyjnie już, młodzi przyrodnicy zmęczyli swoich opiekunów tempem wykonywanych zadań
i biegiem.
Po krótkiej przerwie na nabranie sił, rozpoczął się kolejny etap rywalizacji. Na pierwszy ogień - olimpiada w świecie zwierząt, czyli Księga Rekordów Króla Lwa. Zawodnicy dzielnie zmagali się z zadaniem do wykonania na tablicy interaktywnej.
Dalsze konkurencje nosiły nazwy: Struś Pędziwiatr, Lis Chytrusek (uczestnicy mogli "przejmować' pytania, ale jednocześnie ryzykować stratę uzyskanych punktów), Tajemniczy nieznajomy ( tu należało odgadnąć, o kim mowa po jak najmniejszej liczbie podpowiedzi) oraz na zakończenie "Łamigłówki sowiej główki".
Po zakończonych zmaganiach jury udało się na naradę, a uczestnicy w ramach wiosennej integracji wspólnie dekorowali marzanny. Piękne "wiosenne panny" przez kolejne dni były ozdobą naszej szkoły. Można było również wyczytać, co odeszło z zimą, a co przyniosła nam wiosna.
Niekwestionowanymi zwycięzcami tegorocznego konkursu zostali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1, pod opieką
p. Beaty Pawlikowskiej - Pietryk. Drugie miejsce zajęła drużyna gospodarzy w składzie: Martyna Potocka, Radek Chołys, Justyna Wojciechowska pod opieką p. Martyny Pychowskiej - Abramczyk. Trzecie miejsce zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4, pod opieką p. Anny Lutomskiej.
Bardzo dziękujemy zaproszonym gościom: P. Tadeuszowi Kurac z Łódzkiego Ogrodu Botanicznego, który objął patronat nad tegorocznym konkursem oraz P. Hubertowi Janiakowi z Nadleśnictwa Grotniki.
Swój ogromny wkład w organizację tegorocznej edycji konkursu wnieśli nauczyciele naszej szkoły: p. Martyna Pychowska - Abramczyk, p. Karina Orłowska, p. Ewa Maślarz, p. Małgorzata Nadrowska, p. Jacek Falkenberg,
p. Barbara Ozimek oraz p. Aleksandra Skolmowska i p. Dorota Kozłowska. Dziękujemy za współpracę i zapraszamy za rok.
                                                                                                                 (opr. Martyna Pychowska - Abramczyk)